קצת תרבות בשבת בבוקר לא תזיק

כששבת בבוקר ויש יום יפה בחוץ, חבל לבזבז אותו על שהייה בבית, אז כל המשפחה יוצאת לטיול, אבל כמה ניתן לשלם על כל המקומות, בייחוד אם מדובר על משפחה עם שלושה ילדים, כמה הנזק הרווחי מתפס מעל ההנאה והכיף שהמשפחה מקבלת כשכולה מלוכדת יחדיו.
אז נכון שלפעמים הטיול המשפחתי יקר ולכן נשארים בבית, אך מה אם זהו טיול שלא צורך הרבה כסף וגם מעשיר את הילדים בצריכת אמנות וידע נוסף?

ישנם אתרים ומוזיאונים שפתוחים בשבת בבוקר בהם ניתן לחזות בציורים של גדולי הציירים ומקומות היסטוריים ללא עלות כספית והכל חינם אין כסף או תשלום סמלי, לכן כדאי לקחת אוכל מהבית, מלבד ממתקים, להכין סנדביצ'ים להכין טרמוס, בקבוקי שתייה ולנהור למקומות היפים.

כך הילדים ילמדו להעריך אומנות, אולי זה יגרה גם אותם ליצור בצבע ולהכין מגוון עבודות, כך הילדים ילמדו על האמנים ועל פועלם, כך הילדים יחזו במקומות היסטוריים שממחישים את הלך התקופה וכך המשפחה תהיה מלוכדת ומועשרת בידע רב.
עם המזון שהכנתם תוכלו לעשות פיקניק בחיק הטבע במקום המותר לכך וגם תלמדו את ילדיכם לשמור על הטבע ותראו להם כמה שהוא יפה.

הילדים יבחינו בין טבע לאמנות שהקשר ביניהם הוא דק מאד ויראו כי אמנים רבים השתמשו בטבע לעבודתם. עכשיו כשהם עשו אחד פלוס אחד הם יבינו מהי קולטורה ומהי תרבות, לא רק ים ומטקות הם צורת בילוי ביום יפה, גם ללכת למקומות תרבותיים ללא עלות כספית כמו המוזיאון בקיסריה למשל, או יער בן שמן ועוד מקומות בהם ניתן לחזות ביופיו של המקום במיוחד בארץ ישראל שעשירה ביופי. גם הכותל בירושלים וגם הגנים הבאהים יחד עם רחובות יפו העתיקים והכנסיות הפזורות בערים, או צפת לאורכה ולרוחבה ועוד שלל מקומות נהדרים יעשו לכם את השבת מהנה ומשפחתית עם חוויות שיישארו רק לכם.

לא רק אבטיח בים ואי שקט מהמציל שקורא בקול לרוחצים לא להתרחק מקו החוף, לא עוד מוכר הארטיקים שמבקש על כל קרטיב 10 שקלים, אלה שבת תרבותית ושונה, שבת של כיף, יחד עם זאת זהו שילוב של טיול מושלם עם ספורט, כי הליכה מרובה היא גם כן ספורט לכל דבר ומה כיף שבעתיים עם מדובר בהליכה עם יעוד כאשר ברקע נופים ומחוזות שלא הכרתם, אפילו לא תבחינו שחציתם חצי מהעיר ברגל, רק בגלל שההנאה גברה על העייפות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים