עבודה בחופש הגדול

חופשה פירושה לבלות ולנוח. הרבה מבני הנוער, שהם תלמידים במהלך השנה, בוחרים לנצל את החופש למטרות קצת אחרות, בעלות משמעות אחרת. בתקופה הארוכה הזאת הם יוצאים לעבוד. הקיץ הוא זמן נפלא לצאת לשוק העבודה ולהרוויח קצת כסף כיס אשר ישמש אותם לצרכיהם.
אפשרות לעבוד מלמדת את בני הנוער להעריך את ההשקעה בעבודה וללמוד להבין שלעיתים צריך לעבוד קשה על מנת להרוויח קצת. הנערים והנערות מקבלים מושג לגבי הערך של הכסף וכיצד הם מחליפים את הזמן בעבודה ובהכנסה.

יחד עם זאת, לא קל למצוא עבודה באיזור הקרוב לביתנו. לעיתים נאלצים הרבה מבני הנוער שגרים בפריפריה לוותר על החלום להרוויח קצת גרושים. מי שכן מצליח למצוא עבודה והחזיק בה מעמד, יבחר עבודה שהוא אוהב. פסיכולוגים רבים ממליצים לעבוד בעבודה שאוהבים אותה. העובדה שחלק גדול מבני הנוער יוצא לעבוד בחופשה של יולי-אוגוסט תורמת לא רק להם אישית, אלא לכל המדינה. הכלכלה עולה ונוספות יותר ידיים עובדות למשק הישראלי. ישנם סוגים שונים של עובודת בני נוער: פיצריות/גלידריות, מדריכי קייטנה, שמרטפנות ועוד.

יש צערים שיוצאים לעבוד גם בחול לעבוד. אפשר תמיד לעשות טיול מסביב לעולם ולעצור מידי פעם בארצות מסוימות כדי לעבוד ולעשות כסף כדי לממן את ההמשך של הטיול.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים