חופשה מול המחשב

חופשה היא הרבה זמן פנוי שלא תמיד יש לו פתרון מתאים. אחרת, הילדים נבלעים מהר לשיגרה בבית ומחפשים את הפתרונות הקלים לבלות- המחשב. המחשב הוא אמצעי ידידותי וכיפי עבור הילדים, אבל מה קורה כאשר הבילוי והרביצה מול המחשב הופכים לחלק נכבד מהפעילות היומית?
למחשב יש פונקציות רבות ושימושים. המון ילדים אוהבים חלק מהתכנים החינוכיים יאבל תמיד אוהבים יותר משחקים או סרטים לילדים ועוד דברים נוספים.
עולם האינטרנט הוא גדול. ישנם מבחר משחקים (חינוכיים או פחות) אשר מביאים את הילד לשבת מול המחשב שעות מבלי להפסיק. יכאלה שמסוגלים לשבת שעות על גבי שעות ולחפש שירים להורדה כי את רוב השירים ניתן להוריד באינטרנט.

במיוחד ילדים, נצמדים למסך המחשב, יום ולילה, כדי לצפות בכל מיני סרטים לילדים כי היום ישנה גישה נוחה וקלה למגוון סרטים המותאמים לילדים ברחבי האינטרנט. בכל מקרה צריך לדאוג שלא יקרה שילדי שלו יגיע למצב כאשר הילד מכור למחשב כי זה כבר לא טוב. בניית אתרים לילדים זה כבר משהו אחר.
לישיבה הממושכת הזאת מול המחשב השפעות רבות ומחיר לא קטן. הראייה מתדרדרת, התכנים לא תמיד חינוכיים. כל זאת נובע מהגישה הקלה והפשוטה לגלישה באינטרנט, מה שחושף את הילדים למה שאנחנו לא היינו רוצים. לכן אנו כהורים צריכים לשבת ולתאם ציפיות עם הילדים בתחילת החופשה על מנת לקבוע סדר עדיפויות ברור לגבי אפשרויות הבילוי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים